Fascynacja zębatkami

Zawsze fascynowały mnie zębatki i mechanizmy. Mam mały mechaniczny zegarek na którego pracę mogę patrzeć bez końca. Każda jedna zębatka porusza następną by poruszyć jeszcze kolejną. Wszystkie do siebie idealnie pasują. Wszystko to w rytmicznym powtarzalnym tańcu. Zębatki są piękne. Po prostu i kropka. Żaden elektroniczny zegar nie ma w sobie tej magii jaką miały te mechaniczne. Czy będziemy mogli kiedyś drukować naręczne zegarki? Ciekawa perspektywa. Jestem pewien, że tak. Co więcej, może się okazać, że będzie to możliwe już za parę lat. Dziś możemy już drukować piękne mechanizmy zębatkowe. Profesjonalne drukarki pozwalają na wydrukowanie w pełni sprawnych mechanizmów funkcjonujących bezpośrednio po wyjęciu ich z obszaru roboczego.

Zobaczcie kilka przykładów wydrukowanych mechanizmów:

 

Ładny projekt zegara:

I klasyk:

A na deser, pomysłowa obudowa do znanego telefonu:

Poprzedni w kategorii Print-a-pony
Następny Drukowania instrumentów muzycznych część dalsza - flet

O Autorze

Leszek
Leszek 82 postów

Leszek Rakowski – entuzjasta nowych technologii oraz redaktor naczelny. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Działający w branży druku 3d od 2010 roku. Właściciel firmy Alpha Leonis.

Zobacz inne artykuły

Wydruki 0 Komentarzy

Precyzja wydruków

Jak szczegółowe mogą być wydruki 3D? Kojarzą Wam się z rozlazłymi modelami, które nie są w stanie odwzorować właściwie żadnych szczegółów? Zapomnijcie o tym. Szczegółowość współczesnych wydruków jest całkiem imponująca,

Wydruki 3 Komentarzy

Gitara z wykorzystaniem druku 3D

Coś na co czekałem od długiego czasu. Gitary z wykorzystaniem niesamowitych elementów możliwych do wykonania przez drukarkę 3D. Wydrukowanie całości z wykorzystaniem dostępnych aktualnie technologii byłoby absurdalne i bezsensowne. Autorzy

Wydruki 0 Komentarzy

Kamień zbudowany z lego?

Ciekawe zastosowanie druku 3D przez artystę: A sandstone block built from lego, blending real objects with 3d prints from Greg Petchkovsky on Vimeo.