Fascynacja zębatkami

Zawsze fascynowały mnie zębatki i mechanizmy. Mam mały mechaniczny zegarek na którego pracę mogę patrzeć bez końca. Każda jedna zębatka porusza następną by poruszyć jeszcze kolejną. Wszystkie do siebie idealnie pasują. Wszystko to w rytmicznym powtarzalnym tańcu. Zębatki są piękne. Po prostu i kropka. Żaden elektroniczny zegar nie ma w sobie tej magii jaką miały te mechaniczne. Czy będziemy mogli kiedyś drukować naręczne zegarki? Ciekawa perspektywa. Jestem pewien, że tak. Co więcej, może się okazać, że będzie to możliwe już za parę lat. Dziś możemy już drukować piękne mechanizmy zębatkowe. Profesjonalne drukarki pozwalają na wydrukowanie w pełni sprawnych mechanizmów funkcjonujących bezpośrednio po wyjęciu ich z obszaru roboczego.

Zobaczcie kilka przykładów wydrukowanych mechanizmów:

 

Ładny projekt zegara:

I klasyk:

A na deser, pomysłowa obudowa do znanego telefonu:

Poprzedni w kategorii Print-a-pony
Następny Drukowania instrumentów muzycznych część dalsza - flet

O Autorze

Leszek
Leszek 81 postów

Leszek Rakowski – entuzjasta nowych technologii oraz redaktor naczelny. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Działający w branży druku 3d od 2010 roku. Właściciel firmy Alpha Leonis.

Zobacz inne artykuły

Wydruki 0 Komentarzy

Wydrukuj prezent na Świeta

Czarny piątek za nami. W sklepach zaczyna się przedświateczny szał zakupowy. Z głosników słychać Last Christmas więc wiedzcie, że coś się dzieje. Powoli trzeba będzie zacząć myśleć o prezentach. Shapeways

Wydruki 0 Komentarzy

Pistolet

Nie trzeba było długo czekać. Po zdjęciu liberatora ze strony defcad w sieci pojawił się nowy, lepszy i tańszy pistolet.

Wydruki 0 Komentarzy

Strati 3D – wydrukowany samochód

Strati to nowy samochód wydrukowany w technologii druku 3d. Został zaprojektowany przez włoskiego projektanta Michele Anoè. Jest napędzany silnikiem elektrycznym zatem jest cichy i przyjazny środowisku (przynajmniej w zakresie emisji