Nowa lepsza drukarka Solidoodle 3

Nie do wiary! Od stycznia będzie dostępna nowa wersja drukarki Solidoodle. Wersja oznaczona numerem 3 oferuje dwa razy większą przestrzeń roboczą. Solidoodle to ciekawa propozycja na pierwsze kroki w temacie druku 3D. Trwała metalowa konstrukcja i całkiem niezła precyzja wydruków (0,1 mm) da z pewnością wiele uciechy każdemu.  Jest oferowana w cenie o 100 dolarów wyższej niż Solidoodle 2 w wersji expert (należy porównywać ją właśnie do tej wersji ze względu na oferowane wyposażenie). Cena ustalona na poziomie 799 dolarów nadal plasuje ją wśród drukarek niskobudżetowych jednak jest to całkiem sporo jak dla domowego użytkownika.

Specyfikacja:

  • Maksymalny rozmiar tworzonego obiektu to 8″ x 8″ x 8″ (20,32 cm x 20,32 cm x 20,32 cm)
  • Używa 1.75mm plaskikowego filamentu (zalecany ABS)
  • 13.5″ x 14″ x 14″ wymiary urządzenia (L x W x H)
  • Wytrzymała metalowa konstrukcja
  • Złożony i przetestowany
  • Podgrzewana platforma robocza – duże obiekty bez zniekształceń u podstawy. 1/8″ aluminiowa płyta.
  • Przeprojektowany uchwyt na filament.
  • Podświetlenie wnętrza.
  • Otwarta konstrukcja (brak drzwiczek i osłon)

Jeśli jesteście zainteresowani to już zbierają zamówienia w przedsprzedaży.

Zobaczyć można tutaj (klik)

Poprzedni w kategorii Precyzja wydruków
Następny Z wizytą na ASP w Warszawie - Wydział Wzornictwa Przemysłowego

O Autorze

Leszek
Leszek 81 postów

Leszek Rakowski – entuzjasta nowych technologii oraz redaktor naczelny. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Działający w branży druku 3d od 2010 roku. Właściciel firmy Alpha Leonis.

Zobacz inne artykuły

Sprzęt i Drukarki 3d 0 Komentarzy

Zapowiedź MendelMax 2.0

MendelMax.com zapowiedział nową drukarkę 3D – MendelMax 2.0. W stosunku do poprzedniej wersji to zupełnie przeprojektowane urządzenie pozwalające przede wszystkim szybciej tworzyć modele. Ma całkowicie przeprojektowaną aluminiową konstrukcję, w której

Sprzęt i Drukarki 3d 0 Komentarzy

B9Creator

Na kickstarterze pojawił się kolejny ciekawy projekt dotyczący druku 3d. Zastosowanie materiału utwardzanego światłem pozwoliło na uzyskanie niewiarygodnie szczegółowych detali wydruku. Bardzo ciekawy projekt w dość atrakcyjnej cenie. Zobaczcie sami:

Sprzęt i Drukarki 3d 0 Komentarzy

Drukarka mieszcząca się w walizce

Jak mała może być w pełni działająca drukarka 3d? Jeszcze kilka lat temu były to maszyny wielkości samochodu lub gigantycznej szafy. Dziś drukarkę zamkniemy w przenośnej walizce!