Wspólna praca nad modelami 3d

Czy nad modelem 3d może pracować zespół osób jednocześnie?

Tak!

Można to zrobić dzięki Sunglass do pakietu SolidWorks.

Pozwala na wspólną pracę, komunikację w czasie rzeczywistym, dodawanie adnotacji i wiele więcej. Świetnie sprawdzi się przy kreatywnej współpracy jak i robieniu zleceń komercyjnie.

Strona projektu

Zobaczcie jak to działa:

Czy to nie genialne?

Poprzedni w kategorii Drukarki 3d na CES 2013
Następny Wymarzony kontroler do AutoCada - poznajcie Leap Motion

O Autorze

Leszek
Leszek 82 postów

Leszek Rakowski – entuzjasta nowych technologii oraz redaktor naczelny. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Działający w branży druku 3d od 2010 roku. Właściciel firmy Alpha Leonis.

Zobacz inne artykuły

Modele 3d 0 Komentarzy

OpenReflex – aparat na zasadach open source dla każdego

Ostatnio w sieci pojawił się ciekawy projekt aparatu fotograficznego w całości do wydrukowania na drukarce 3d. Wszystkie części tego projektu udostępnione są darmowe, udostępnione na zasadach Creative Commons. Projekt jest

Modele 3d 1Komentarzy

Gdzie szukać modeli 3D?

Znalezienie dobrych modeli do druku to nie lada sztuka. Na szczęście z pomocą przychodzi serwis Thingiverse wspierany przez ekipę z MakerBot. Można tam znaleźć setki znakomitych modeli gotowych do druku.

Modele 3d 0 Komentarzy

Broń z drukarki 3d – film dokumentalny

Druk 3d pozwala na wytworzenie wielu przedmiotów. Także broni. W nieodpowiedzialnych rękach ta technologia może być bardzo niebezpieczna. Ku przestrodze: Dziś można już zobaczyć nawet takie rzeczy: