Mariusz Max Kolonko – broń z drukarki 3d

Ostatnio w sieci masowo pojawiają się coraz to nowe doniesienia o kolejnych egzemplarzach wydrukowanej broni – głównie pistoletów choć nie tylko.

Pistolet, o którym tak ostatnio głośno:

Ale jest też na przykład:

Nóż:

Kusza:

Granaty:

Rzeczywistość szybko się zmienia. Niedługo każdy będzie mógł być w posiadaniu maszyny, która pozwoli mu wytworzyć dowolną ilość broni – każdy będzie mógł być rusznikarzem. Temat trafnie komentuje Mariusz Max Kolonko:

“Nadchodzi proszę Państwa nowa epoka. Jest nią rzeczywistość wydrukowana z trójwymiarowej drukarki.”

Nie sposób się nie zgodzić z Mariuszem.

Bardzo ciekawa i merytoryczna wypowiedź:

Poprzedni w kategorii B9Creator
Następny Tania drukarka 3d do domu lub firmy

O Autorze

Leszek
Leszek 82 postów

Leszek Rakowski – entuzjasta nowych technologii oraz redaktor naczelny. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Działający w branży druku 3d od 2010 roku. Właściciel firmy Alpha Leonis.

Zobacz inne artykuły

Modele 3d 0 Komentarzy

Ozdoby świąteczne

Materialination jako pierwsi w Polsce wystawili wydrukowane w 3d ozdoby świąteczne na sprzedaż. Odwiedźcie Butik Materialination i zobaczcie. Jeśli jesteście technologicznymi maniakami na Waszej choince nie może zabraknąć takiej ozdoby.

Modele 3d 1Komentarzy

Gdzie szukać modeli 3D?

Znalezienie dobrych modeli do druku to nie lada sztuka. Na szczęście z pomocą przychodzi serwis Thingiverse wspierany przez ekipę z MakerBot. Można tam znaleźć setki znakomitych modeli gotowych do druku.

Modele 3d 1Komentarzy

Wspólna praca nad modelami 3d

Czy nad modelem 3d może pracować zespół osób jednocześnie? Tak! Można to zrobić dzięki Sunglass do pakietu SolidWorks. Pozwala na wspólną pracę, komunikację w czasie rzeczywistym, dodawanie adnotacji i wiele