Human Tech Art vol. 13

Miałem wczoraj przyjemność uczestniczyć w Human Tech Art odbywającym się na Hożej 51 w Warszawie.

Scenę i serca słuchaczy zdobył Piotr Twardo z Monkeyfab prezentujący drukarkę Prime 3D. Druk 3d nie jest remedium na wszystko, ma swoje ograniczenia i jak każda technologia ma pewne plusy i minusy. Powiedział o czymś ważnym – druk 3d to nie tylko maszyny dzięki którym można wytworzyć elementy z plastiku (i nie ważne czy to będzie pistolet czy część do pralki), to nowy sposób myślenia o przedmiotach codziennego użytku i możliwość odblokowania pokładów kreatywności, które posiada każdy z nas. Piotr porównał druk 3d do posiadania niezliczonej ilości klocków lego, z których każdy element może mieć dowolny kształt, mieć dowolny kolor i może być z różnych materiałów. Całkowicie zgadzam się z Piotrem i chciałbym aby technologia druku 3d była przedstawiana w nieco inny sposób niż dotychczas robiły to mainstreamowe media. To już nie jest nowinka, której nikt nie zna. To pewna nowa koncepcja myślenia. Teraz każdy może być Twórcą, może w łatwiejszy sposób wpływać na otaczające go przedmioty, może swoje otoczenie niemal dowolnie kształtować. Myślę, że gdy ta technologia się upowszechni będzie miała potężny wpływ na społeczeństwo.

image

Oprócz Monkeyfab na Human Tech Art pojawił się twórca projektu Neclumi.

Neclumi to rzutnik “biżuterii świetlnej” na szyi użytkownika. Obraz wyświetlany na szyi wchodzi w interakcje z zachowaniami osoby, na przykład zmienia szybkość poruszania się elementów w zależności od ruchu osoby.

Zaprezentowany prototyp urządzenia Neclumi opierał się na mocowaniu, które zostało wydrukowane w 3d. Myślę, że ów fakt jest dobrym zilustrowaniem tego o czym mówił Piotr z Monkeyfab.

Nie mogę się doczekać kolejnego spotkania Human Tech Art.

Na zakończenie jeszcze zdjęcie drukarki Prime 3d, która prezentuje się i działa na prawdę świetnie.

image

Poprzedni w kategorii Roller Printer na serwisie crowdfundingowym Indiegogo
Następny Sklep z drukarkami 3d

O Autorze

Leszek
Leszek 82 postów

Leszek Rakowski – entuzjasta nowych technologii oraz redaktor naczelny. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Działający w branży druku 3d od 2010 roku. Właściciel firmy Alpha Leonis.

Zobacz inne artykuły

Inicjatywy 1Komentarzy

LEM Bullet – elektryczny jednoślad z Wrocławia

Studenci Politechniki Wrocławskiej skonstruowali bardzo ciekawy motocykl elektryczny. LEM, choć pierwsze skojarzenie przynosi na myśl wybitnego polskiego pisarza science fiction to skrót od Light Electric Motorcycle. LEM Bullet – to motocykl

Wydarzenia 0 Komentarzy

Dni Druku 3D 2016 – zapowiedź

Od 29 do 30 września 2016 w Warszawa Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 odbędą się Dni Druku 3d.  Jest to największe wydarzenie dotyczące branży 3D w Polsce. Od roku 2013 wyznacza trendy rozwoju

Inicjatywy 0 Komentarzy

Protezy dla potrzebujących

Od pewnego widzę, że druk 3d może stać się technologią dającą ciekawe możliwości osobom, które potrzebują protez. Zobaczcie ten projekt dłoni: