iBox Nano – mała i tania drukarka o dużych możliwościach

iBox Nano – mała i tania drukarka o dużych możliwościach

Czy jest możliwe stworzenie kieszonkowej, bezprzewodowej drukarki 3d za mniej niż 1000 zł? Projektanci z iBox Printers udowodnili, że to możliwe. Stworzyli najmniejszą na świecie przenośną drukarkę 3d, a to wszystko za niecałe 300 $!

4

To maleństwo zostało zaprojektowane z myślą o użytkownikach domowych, którzy chcą drukować małe obiekty w dobrej rozdzielczości. Moim zdaniem sprawdzi się również w wytwarzaniu drobnych prototypów jubilerskich (np. po drobnej obróbce – jako pozytyw do przygotowania odlewów), co nie zostało wspomniane na stronie projektu.

Jest to także pierwsza taka drukarka zasilana na baterie, które pozwalają na drukowanie do 20 godzin bez przerwy.
iBox Nano wykorzystuje do druku żywicę, a dzięki zastosowaniu lampy UV w technologii LED zamiast DLP używanego w innych żywicowych drukarkach 3D, nie wymaga chłodzenia. Jest w związku z tym drukarką energooszczędną (zużywa średnio tylko 3 Waty) i jest przy tym bardzo cicha.

2

Drukowanie można rozpocząć bez instalowania jakiegokolwiek oprogramowania, bowiem obsługa urządzenia odbywa się poprzez internetową przeglądarkę, dzięki czemu możemy ją obsługiwać również z poziomu tabletu czy smartfona, z którymi to drukarka łączy się z zastosowaniem modułu WiFi.

1

Więcej informacji na temat iBox Nano znajdziecie na stronie http://www.iboxprinters.com/ oraz na stronie projektu.

3
Zbiórka pieniędzy poprzez serwis kickstarter umożliwiła sfinansowanie projektu z dużym sukcesem. Pierwsze egzemplarze tej małej drukarki zostaną wysłane do klientów (którzy wsparli projekt jako „Super Early Birds”) już w styczniu przyszłego roku.

Źródło obrazków: https://www.kickstarter.com/projects/826799607/ibox-nano-worlds-smallest-least-expensive-3d-print

Poprzedni w kategorii Skanery 3D - co warto o nich wiedzieć?
Następny Otwarcie Spectrum Store w Warszawie

O Autorze

Zobacz inne artykuły

Recenzje 0 Komentarzy

3DGence ONE – moc, wygoda i wysoka jakość wydruków w 3D

Druk 3D wciąż znajduje nowe zastosowania. Obecnie trudno wyobrazić sobie branżę, w której użycie tej technologii nie byłoby możliwe. 3DGence mając na uwadze potrzeby rynku przedstawiło na szeroką skalę swój