Polska drukarka 3D z prestiżową nagrodą TOP DESIGN 2016

3D printer-kreator-motion-5

3DKreator – producent drukarki 3D Kreator Motion – dopisał do pokaźnej listy wyróżnień nagrodę, która założycielom firmy i projektantom drukarki sprawiła szczególną satysfakcję. TOP DESIGN Awards przyznawane są co roku produktom, które nie tylko doskonale wyglądają, ale także pozwalają na niezwykle przyjemną i efektywną pracę. Drukarka do użytku biznesowego Kreator Motion zgarnęła statuetkę w kategorii PRZEMYSŁ.

Czym jest TOP Design Awards

TOP DESIGN Awards przyznawane są co roku przez jury Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych w kategoriach takich jak przestrzeń domowa, przestrzeń publiczna, oświetlenie, przemysł, czy motoryzacja i transport. Kryterium jest nie tylko estetyczny wygląd, ale także użyteczność produktu. W tym roku nagrody rozdano po raz 8.

Jeden z projektantów nagrodzonej w kategorii „przemysł” drukarki Kreator Motion zwrócił uwagę na płynącą z wyróżnienia dla firmy korzyść, której nie da kupić się za pieniądze.

„Od samego początku projektowaliśmy Kreator Motion w celu zaproponowania firmom drukarki 3D, która z jednej strony nie będzie kosztować ich fortuny, a z drugiej zapewni im jedyny w swoim rodzaju komfort pracy, możliwość drukowania w wielu materiałach i adaptacji do niemal każdej sytuacji. Jednak o ile o niskiej cenie drukarki łatwo się przekonać, porównując ją z innymi drukarkami, wysoka jakość designu jest czymś, o czym wiarygodnie poświadczyć mogę jedynie postronni specjaliści i konsumenci. Nagroda tak prestiżowa jak TOP DESIGN Award jest dla nas właśnie takim nieocenionym, niezmiernie wiarygodnym dowodem jakości Kreator Motion. Lepszego po prostu nie moglibyśmy sobie wymarzyć” – powiedział Piotr Klama, który wraz z Piotrem Kowalskim odpowiadają za projekt wyróżnionej drukarki.

nagroda3

Design jest kluczem do sukcesu?

Wysokiej klasy design to według wielu jeden z najważniejszych, a równocześnie najbardziej niedocenianych czynników sukcesu produktu. W historii TOP DESIGN Awards były już polskie firmy, które niedługo po zdobyciu nagrody, bądź już w trakcie, zaczynały odnosić znaczne sukcesy zarówna na rynku rodzimym, jak i globalnym. 3DKreator wydaje się zmierzać podobną ścieżką. Po udanym na rynku polskim roku 2015, firma planuje znacznie zintensyfikować swoją obecność na rynkach zagranicznych. Temu właśnie służyło między innymi dofinansowanie z funduszu inwestycyjnego MCI oraz udział w prestiżowych targach branży produkcyjnej EuroMold we wrześniu 2015 roku.

„W roku 2015 udało nam się znacznie zwiększyć sprzedaż w kraju oraz przekonać wielu odbiorców, że biznesowa drukarka 3D o wielomateriałowych możliwościach i przystępnej cenie to propozycja jak najbardziej możliwa. Rozpoczęliśmy także zdobywać rynki zagraniczne i będziemy ten kierunek kontynuować w 2016. Dzisiejszy rozwój branży druku 3D przypomina czasy, gdy do firm wkraczały pierwsze komputery osobiste. Wierzę, że przyczynimy się do tego, że firmy będą mogły wykorzystać możliwości druku 3D tak efektywnie, jak na co dzień praktycznie wykorzystują komputery” – uważa prezes zarządu 3DKreatora Przemysław Kazanowski.

Drukarka Kreator Motion to urządzenie zaprojektowane tak, by dostarczyć możliwie największe możliwości oferowane przez druk 3D w możliwie najbardziej przystępnej cenie. Pozwala na drukowanie w aż kilkudziesięciu materiałach, m.in. w nylonie, plastiku przemysłowym ABS, plastiku ekologicznym PLA, czy kompozytach drewna lub gumy. Posiada jedną z największych przestrzeni roboczych w swojej klasie, a jednocześnie wciąż jest przenośna i poręczna.

Parametry techniczne drukarki 3D Kreator Motion, czyli to co wszystkich najbardziej interesuje:

Technologia druku: Fused Filament Fabrication (FFF)
Pole robocze: 200 x 200 x 190 mm
Średnica dyszy: 0,4 mm
Rozdzielczość warstwy: do 0,06 mm
Filamenty: ABS, PLA, Nylon, PET, PETG, TPE, Laywood, Laybrick i inne kompozyty pochodne
Perforowana podgrzewana platforma robocza (zapewnia maksymalną przyczepność wydruku)
Czujnik kończącego się filamentu
Samopoziomująca się platforma robocza
Oprogramowanie: CURA lub Simplify3D (opcja premium)
Łączność: USB, SD
Średnica filamentu: 1,75 mm
Pliki: .stl i .obj
Wymiary: 400 x 390 x 520mm
Waga drukarki: 18 kg

Cena około: 8000-8500zł brutto (stan na 17.03.2016)

 

Poprzedni w kategorii Otwarcie Spectrum Store w Warszawie
Następny 3DGence ONE - moc, wygoda i wysoka jakość wydruków w 3D

O Autorze

Leszek
Leszek 82 postów

Leszek Rakowski – entuzjasta nowych technologii oraz redaktor naczelny. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Działający w branży druku 3d od 2010 roku. Właściciel firmy Alpha Leonis.

Zobacz inne artykuły

Sprzęt i Drukarki 3d 0 Komentarzy

Drukowanie z ceramiki

Mimo że drukowanie 3d kojarzy się głównie z wytwarzaniem rzeczy z plastiku to wdrażane są coraz to nowe technologie pozwalające na druk z innych materiałów. Możliwe jest już na przykład

Sprzęt i Drukarki 3d 0 Komentarzy

Tania drukarka 3d do domu lub firmy

Jeśli szukacie taniej drukarki 3d i zastanawiacie się jaki model wybrać zachęcam do obejrzenia tej krótkiej prezentacji kilku popularnych i godnych uwagi modeli:

Sprzęt i Drukarki 3d 0 Komentarzy

Roller Printer na serwisie crowdfundingowym Indiegogo

Na serwisie crowdfundingowym Indiegogo wystartowała kampania finansowania nowej drukarki 3d  polskiego producenta opartej o konstrukcję delty. Elementy drukarki Roller Printer zostały stworzone z wysoką precyzją i dbałością o estetykę. Nie