3DGence ONE – moc, wygoda i wysoka jakość wydruków w 3D

Druk 3D wciąż znajduje nowe zastosowania. Obecnie trudno wyobrazić sobie branżę, w której użycie tej technologii nie byłoby możliwe. 3DGence mając na uwadze potrzeby rynku przedstawiło na szeroką skalę swój flagowy produkt – drukarkę 3DGence ONE.

3DGenceONE3

Rynek konsumencki – wypełnienie luki w sektorze druku 3D

Pierwszą rzeczą, która zwraca uwagę po rozpoczęciu pracy z tą drukarką to jej otwarta konstrukcja, umożliwiająca dostęp do wydruku z niemal każdego kąta. Po wyjęciu drukarki z pudełka, instalujemy uchwyt na szpulę i czyścik filamentu, przyczepiamy dwie ozdobne osłony wykonane z przezroczystego plastiku i jesteśmy gotowi do pierwszego uruchomienia. Po włączeniu urządzenia, wita nas przyjazne UI i kreator prowadzący nas do pierwszego wydruku. 3DGence ONE uruchamia również automatycznie proces autokalibracji, analizujący i wyrównujący automatycznie poziom stołu roboczego. Drukarka analizuje stół w 500 różnych punktach, samodzielnie dostosowującej jego właściwości w celu optymalizacji procesu drukowania.

Ceramiczny stół ma stosunkowo duże wymiary – 235x255x195 mm – bez problemu łapie pierwszą warstwę filamentu. Przycisk PUSH umożliwia szybką i bezproblemową wymianę głowicy drukującej – co jest unikatową funkcjonalnością.

Recenzji produktu podjął się Tyler Koslow, ekspert w dziedzinie technologii z portalu 3dprintingindustry.com. Koslow zauważa, że pomimo dynamicznego rozwoju druku 3D, wciąż zaniedbany jest rynek konsumencki, mający ogromny potencjał, w którym możliwości drukarek mogłyby zostać z powodzeniem wykorzystane. Ekspert 3dprintingindustry.com po przetestowaniu drukarki 3DGence ONE – jej działania, funkcjonalności, jakości wydruków, określił ją jako nadzieję wypełnienia luki w obecności drukarek 3D w sektorze konsumenckim. Drukarka, która poddana została recenzji, według Koslowa znajduje się w grupie najlepszych w swojej klasie. Całkowicie zgadzam się z tą opinią.

Tyler wydrukował kilka przedmiotów – jako pierwsza była postać Pokemona, a także bardziej skomplikowany, większy obiekt – posąg Buddy. 3DGence ONE z łatwością poradziła sobie z drukowaniem gładkich powierzchni, a specjalnie skonfigurowane dla 3DGence oprogramowanie Simplify3D pozwoliło w przygotowaniu modelu do druku.

Wysokiej jakości wydruki i proste użytkowanie

Ekspert wysoko ocenił zarówno jakość wydruków, jak i łatwość użycia, montażu drukarki czy estetykę wykonania i pracy. Drukarka stanowi nową jakość na rynku tego typu urządzeń produkowanych na skalę światową. Firma 3DGence w przeszłości opatentowała kilka rozwiązań w zakresie druku 3D.

Miałem możliwość porównania jakości wydruków z różnych maszyn podczas ostatniej wizyty w Warszawskim Spectrum Store, gdzie można zakupić drukarkę 3DGence ONE. Jakość wydruków jest znakomita. Chociaż w moim osobistym odczuciu na uwagę zasługują w szczególności dwie rzeczy: solidna metalowa konstrukcja i możliwość wymiany ekstrudera. W tej półce cenowej (ok. 10 tys. zł netto) drukarka jest z pewnością godna uwagi.

Parametry techniczne

Wymiary:
Bez uchwytu na szpulę: 375 mm x 380 mm x 470 mm
Z uchwytem na szpulę: 490 mm x 380 mm x 470 mm
Waga: 18 kg
Wielkość paczki: 465x465x605 mm
Waga paczki: 20 kg
Temperatury:
Temperatura przechowywania: 0-32 ˚C
Temperatura pracy: 15-32 ˚C
Zużycie energii:
Wejście AC: 110/240V ~ 2.5A 50/60 Hz
Zasilanie: 24V DC
Zużycie energii: 600 W

 

Parametry drukarki:
Technologia druku: FDM
Pole robocze: 235/255/195mm
Rozmiar dyszy: 0.5 mm
Precyzja: 100 microns
Minimalna grubość ścianki: 0.5 mm
Średnica filamentu: 1.75 mm
Rodzaje filamentu: ABS, PLA, Woodfill, Nylon, Carbon
Maksymalna temperatura głowicy: 250˚C
Maksymalna temperatura stołu: 180˚C
Oprogramowanie: Repetier-Host
Typy plików: .stl .obj

 

3DGenceONE1

Poprzedni w kategorii Polska drukarka 3D z prestiżową nagrodą TOP DESIGN 2016
Następny Drukarka 3DGence ONE w programie Sonda2

O Autorze

Leszek
Leszek 82 postów

Leszek Rakowski – entuzjasta nowych technologii oraz redaktor naczelny. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Działający w branży druku 3d od 2010 roku. Właściciel firmy Alpha Leonis.

Zobacz inne artykuły

Recenzje 0 Komentarzy

iBox Nano – mała i tania drukarka o dużych możliwościach

Czy jest możliwe stworzenie kieszonkowej, bezprzewodowej drukarki 3d za mniej niż 1000 zł? Projektanci z iBox Printers udowodnili, że to możliwe. Stworzyli najmniejszą na świecie przenośną drukarkę 3d, a to