Drukarka 3DGence ONE w programie Sonda2

Drukarka 3DGence ONE w programie Sonda2

Drukarki 3D coraz śmielej wkraczają w życie codzienne. Ich zastosowanie możliwe jest na wielu płaszczyznach ze względu na szeroki zakres możliwości wydruków, oszczędność czasu i niską cenę wykonania modelu. Firma 3DGence udostępniła na potrzeby programu Sonda2, emitowanego w TVP2, swój flagowy produkt – drukarkę 3DGence ONE.

Medycyna jest obszarem, w którym zastosowanie drukarek 3D jest niezwykle istotne. Drukarki umożliwiły na przykład stworzenie brakujących elementów kostnych czy protez (o czym mieliście możliwość przeczytania na moim blogu), mają także swój czynny udział ortodoncji.

3DGence ONE drukuje szczękę

Sonda2 to program popularnonaukowy, w którym poruszane są tematy dotyczące współczesnej techniki i wykorzystania nauki w życiu codziennym. Jednym z tematów najbliższego odcinka będzie wykorzystanie druku 3D w ortodoncji. W przypadku, gdy ortodonta czy stomatolog będzie potrzebował modelu szczęki pacjenta, nie będzie konieczne już wykonanie odlewu – cały proces był nieprzyjemny dla pacjenta (z autopsji – ohyda, serio). Dzięki zastosowaniu drukarki 3DGence ONE możliwe jest wydrukowanie szczęki poprzez wcześniejsze jej zeskanowanie – drukarka sczytuje obraz z wprowadzonego do jamy ustnej niewielkiego skanera i rozpoczyna drukowanie. Cały proces jest wygodny i co najważniejsze – model jest wykonany ze znakomitą dokładnością.

Cały proces drukowania szczęki i przedstawienie możliwości, jakie daje użycie drukarki 3DGence ONE będą przedstawione w programie Sonda2 w TVP2, w najbliższy poniedziałek o godzinie 21.50. Zachęcam do oglądania 🙂

Zrzut ekranu 2016-04-15 o 14.13.23

Poprzedni w kategorii 3DGence ONE - moc, wygoda i wysoka jakość wydruków w 3D
Następny 3DGence ONE z wykorzystaniem w nowoczesnej medycynie

O Autorze

Leszek
Leszek 82 postów

Leszek Rakowski – entuzjasta nowych technologii oraz redaktor naczelny. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Działający w branży druku 3d od 2010 roku. Właściciel firmy Alpha Leonis.

Zobacz inne artykuły

Sprzęt i Drukarki 3d 0 Komentarzy

Budowa własnego RepRapa Prusa Mendel

Zastanawiacie się nad zbudowaniem domowej drukarki 3d? Ten filmik pokaże Wam jak budowana jest RepRap Mendel Prusa. Kolejna część dotyczy elektroniki do tej maszyny.

Sprzęt i Drukarki 3d 0 Komentarzy

Skanery 3D – co warto o nich wiedzieć?

Skanery 3D – co warto o nich wiedzieć? Od kilku lat we wszystkich mediach wiele się mówi o druku 3D oraz możliwościach, jakie technologia ta niesie ze sobą. Dużo mówi

Sprzęt i Drukarki 3d 0 Komentarzy

Drukarka mieszcząca się w walizce

Jak mała może być w pełni działająca drukarka 3d? Jeszcze kilka lat temu były to maszyny wielkości samochodu lub gigantycznej szafy. Dziś drukarkę zamkniemy w przenośnej walizce!