Forum na temat druku 3d

Forum na temat druku 3d

Kilka dni temu powstało nowe forum o tematyce druku 3D i ogólnie pojętych reprapów – reprapy.pl. Na stronie oprócz tematyki druku 3D jest miejsce na dyskusje związane z elektroniką użytkową, oprogramowaniem czy różnego rodzaju rozwiązaniach technicznych. Oczywiście tematem wiodącym jest druk 3D i związane z tym trudności oraz wyzwania. Autorzy jak i cała społeczność tam skupiona chętnie pomagają i wymieniają się doświadczeniami. Ilość postów każdego dnia rośnie, podobnie jak branża druku 3D, która rozwija się w zawrotnym tempie w Polsce. Użytkownicy chętnie dzielą się wiedzą a również cześć z nich zdążyła się już pochwalić swoimi wydrukami. Niektóre z nich są imponujące. Pojawiają się również konkursy z nagrodami, jest też dział giełda w którym można umieszczać ogłoszenia o kupnie/sprzedaży drukarek, filamentu czy osprzętu do druku 3D. Są też informacje branżowe i związane z różnymi targami czy innymi wydarzeniami. Dla początkujących idealnym miejscem jest dział „pierwsze kroki” gdzie są informacje przydatne osobom wchodzącym do tematu druku 3D. Forum powoli się rozwija i zapewne jeszcze niejednym nas zaskoczy. Ogromną zaletą forum jest udział i obecność najlepszych ekspertów z branży. Głównymi autorami (i administratorami) są: Marek Ryszka – pomysłodawca i współwłaściciel firmy Devil Design (produkcja filamentów do druku 3D) oraz Filip Misztal właściciel sklepu z częściami oraz filamentami do druku 3D Filasklep.pl . Oboje pomimo młodego wieku mają wielkie doświadczenie w branży i jak zgodnie podkreślają wyszli z kolejną już inicjatywą – tym razem stworzenia miejsca przyjaznego branży gdzie można spotkać ciekawych ludzi i porozmawiać na różne tematy nie tylko o druku 3D. Projekt ten zainspirowany był potrzebą dzielenia się informacjami i wiedzą oraz chęcią propagowania druku 3D jako branży z przyszłością. To kolejny krok do Rewolucji 3D.

 

 • Masz problem z drukarką 3D?
 • Masz wydruk, który chcesz pokazać światu?
 • Potrzebujesz pomocy z wyborem lub bodową drukarki?
 • Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach?
 • Chcesz wymienić się doświadczeniami?

Odwiedź forum www.reprapy.pl

 

 

Zrzut ekranu 2016-04-29 o 18.01.51

Poprzedni w kategorii 3DGence ONE z wykorzystaniem w nowoczesnej medycynie
Następny 3D Trójwymiar – wydruki, drukarki i filamenty

O Autorze

Leszek
Leszek 82 postów

Leszek Rakowski – entuzjasta nowych technologii oraz redaktor naczelny. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Działający w branży druku 3d od 2010 roku. Właściciel firmy Alpha Leonis.

Zobacz inne artykuły

Inicjatywy 0 Komentarzy

Human Tech Art vol. 13

Miałem wczoraj przyjemność uczestniczyć w Human Tech Art odbywającym się na Hożej 51 w Warszawie. Scenę i serca słuchaczy zdobył Piotr Twardo z Monkeyfab prezentujący drukarkę Prime 3D. Druk 3d

Inicjatywy 0 Komentarzy

Protezy dla potrzebujących

Druk 3d może okazać się wybawieniem dla osób, które utraciły kończyny lub urodziły się z pewnego rodzaju niedoskonałościami. To najtańszy sposób by takie osoby mogły otrzymać sprawnie działającą protezę (niejednokrotnie

Inicjatywy 0 Komentarzy

Nowa drukarka 3d na kickstarterze!

Pojawiła się nowa ciekawa drukarka 3d na serwisie crowdfundingowym kickstarter. Przyłączycie się do tej inicjatywy? Każdy może wesprzeć projekt.

 • Ed564

  Filament BBA DEVELOPMENT BLACK ELEMENT BLUE 30%
  Oferujemy Państwu najwyższej jakości wkłady (filament) do drukarek 3D. Wkłady firmy charakteryzują się wyjątkową trwałością i odpornością na zużycie! Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów wkłady te stały się popularne na targach AHR Expo. Nasza firma oferuje filament Black Element producenta BBA Development Sdn. Bhd jest to produkt wyprodukowany w Malezji! Najpopularniejszy model Black Element 30% carbon można nabyć w wyjątkowej cenie 699zł brutto Zapraszamy do kontaktu! Oferujemy także szkolenia zarówno z obsługi drukarek 3D a także z odpowiedniego wyboru wkładów. Produkt posiada dodatkowe pokrycie zapewniające dużo lepsze warunki wytrzymałościowe. Strona producenta http://www.bbadevelopment.org

  Krótka specyfikacja i charakterystyka:
  Typ: 30%
  Kolor filament: Blue
  Klasa: Premium
  Średnica: 1,75 mm
  Długość: 180 m
  Tolerancja średnicy: 0,02 mm
  Rekomendowana temperature pracy – HEAD: 215 oC
  Rekomendowana temperature pracy – PLATFORM: 50 oC
  Waga: 0,75kg
  Rodzaj opakowania: Pudło
  Ochrona przed wilgocią: Tak
  Kraj produkcji: Malezja
  Producent: BBA Development Sdn

  kontakt: http://www.kompex.com.pl

 • Ed564

  Nowości już dostepne:
  Filament BBA DEVELOPMENT BLACK ELEMENT BLUE 30%
  oraz
  Filament BBA DEVELOPMENT BLACK ELEMENT GREEN 30%
  POLECAM hurtownia kompex.com.pl

 • Kaśka

  świetna jakość BBA polecam choć troche drogo bo ok 680zł sztuka ale warto POLECAM

 • A które grupy na FB czy innych portalach pełnią rolę forum? Jest jakieś miejsce w sieci godne polecenia poza forami druku 3d, gdzie ludzie dyskutują?

  • Leszek

   Moją grupę znasz 🙂 Do innych większych wiem, że też należysz. Grupy w PL są dość małe w porównaniu z rynkiem zagranicznym. Z Waszymi szkoleniami spróbuj uderzyć do grup startupowych i majsterkowiczów. Myślę, że spotkałyby się tam z zainteresowaniem.