3DGence Industry – Profesjonalny następca 3DGence ONE

3DGence Industry – Profesjonalny następca 3DGence ONE

INDUSTRY to najnowszy model drukarki 3D marki 3DGence. Urządzenie cechuje się dużą przestrzenią roboczą – 270x340x340mm, zamkniętą, grzaną oraz wentylowaną komorą oraz systemem automatycznej zmiany głowic umożliwiającym druk z materiałem podporowym. Wspomniany system zmiany głowic w trakcie druku jest opatentowanym rozwiązaniem 3DGence, dzięki czemu głowice zmieniają się nad modelem i nie ma konieczności drukowania elementów na których czyszczą się głowice – takich jak „prime pilllar” czy „ooze shield”.

Doświadczenie zdobyte przez konstruktorów 3DGence podczas tworzenia bardzo dobrej, budżetowej drukarki 3DGence ONE pozwoliło na stworzenie jej w pełni profesjonalnego następcy. Zaproponowane rozwiązania w nowej konstrukcji firmy z Gliwic wynikają nie tylko z koncepcji zespołów inżynierskich, ale także z licznych sugestii i oczekiwań otrzymanych od klientów. Dzięki temu wszystkie funkcjonalności z ONE zostały poprawione w nowej maszynie.

Zamknięta Przedsprzedaż profesjonalnych drukarek 3DGence INDUSTRY rozpoczęła się wraz z początkiem sierpnia. Premiera w Polsce będzie miała miejsce podczas Dni Druku 3D na stoisku głównego dystrybutora 3DGence w Polsce – Spectrum Group. Oficjalna sprzedaż rozpocznie się 1 października 2016r.

 

Dane techniczne 3DGence INDUSTRY

 

WIELKOŚĆ I CIĘŻAR
Wymiary drukarki 945 x 748 x 950 mm
Wielkość paczki 1200  x 900 x 1100  mm
Masa drukarki 130 kg
Masa paczki (zawiera zestaw akcesoriów) 160 kg
TEMPERATURA
Temperatura pracy 15-32 ˚C  [59-89.6 ˚F]
Temperatura przechowywania 0-32 ˚C [32-89.6 ˚F]
ELEKTRONIKA
Wejście AC: 240 V ~ 6A 50/60 Hz
Wymagania dotyczące zasilania 24V DC
Zużycie energii 2700 W
Komunikacja Karta SD, USB
DRUKOWANIE
Technologia druku FFF – Fused Filament Fabrication
Obszar roboczy 270/340/340 mm
Rozdzielczość warstwy 20 mikronów
Ekstrudery 2 – zmienialne
Rozmiar dyszy 0,2 mm; 0.5 mm
Precyzja 50 mikronów
Minimalna grubość ścianki 0.2 mm
Średnica materiału 1.75 mm [0.0689 in]
Rodzaje filamentów ABS, PLA, HIPS, POLIAMID, PET, PVA, SOFTPLA
Maksymalna temperatura ekstrudera 270 ˚C
Maksymalna temperatura stołu 140 ˚C
MECHANIKA
Konstrukcja Anodowane aluminium I powlekana stal
Materiał stołu Podgrzewany ceramiczny
Silniki krokowe 1 Krok co 1.8 stopni z 128 mikro-krokami
Dokładność pozycjonowania osi  X i Y 6 mikronów
Dokładność pozycjonowania osi Z 0.4 mikronów
OPROGRAMOWANIE
Pakiet oprogramowania Simplify 3D
Typy plików .stl, .obj
Obsługiwane systemy operacyjne Windows, Mac

 

Znane rozwiązania z 3DGence ONE

W konstrukcji INDUSTRY łatwo znaleźć sprawdzone rozwiązania z bardzo dobrej – ONE. Przeniesiony został system autokalibracji i autokompensacji. Niezawodny system wymiany głowic „PUSH” został zmodernizowany, dzięki czemu wymiana głowic drukujących jest prosta i przyjemna. Zastosowano też znane i cenione z poprzedniej konstrukcji modułowe głowice drukujące. W konstrukcji podnoszenia i opuszczania stolika zastosowane te same śruby z gwintem o zarysie kołowym zapewniające wysoką precyzję i cichą pracę.

Szereg nowych pomysłów

Warto wspomnieć o innowacyjnych rozwiązaniach zastosowanych w 3DGence INDUSTRY, które przyspieszają proces wytwarzania oraz ułatwiają pracę operatora maszyny.

 • System dwugłowicowy

Zastosowanie systemu dwóch niezależnych głowic pozwala na drukowanie z materiałem podporowym. Dodatkowo system zmiany głowicy drukującej bezpośrednio nad wydrukiem pozwala na obniżenie czasu drukowania, a także oszczędność materiału. Zastosowany system chłodzenia oraz podtrzymania temperatury głowic zapewnia stałą gotowość do druku nieaktywnej głowicy.

 • Smart Material Manager

Inteligentny system rozpoznawania materiałów zapewni dobranie właściwych parametrów druku dla danego materiału i zadba o wszelkie środki ostrożności.

Przebieg procesu jest bardzo prosty:

 1. Użytkownik wyciąga szpulę certyfikowanego materiału i przykłada ją do czytnika NFC na drukarce.
 2. Na wyświetlaczu pojawia się komunikat z pełną informacją na temat szpuli tj.:
  1. Jaki to materiał,
  2. Jaki kolor,
  3. Ile waży szpula,
  4. Jaka jest gęstość materiału oraz masa produkcyjna,
  5. Informacja o tym, na który uchwyt zamontować szpulę.
 3. Po uruchomieniu procesu wytwarzania urządzenie porównuje następujące parametry:
  1. Materiał założony z ustawionym,
  2. Sprawdza ilości materiału,
  3. Sprawdza czy to jedna głowica czy dwie,
  4. Sprawdza materiał na drugiej szpuli,
  5. Sprawdza ustawienia średnicy dyszy,
  6. Ograniczy prędkości jeśli będą zbyt duże,

System Smart Material Manager pozwala na wykorzystanie materiałów certyfikowanych przez 3DGence. Jednak firma umożliwia użytkownikowi również korzystanie z innych materiałów, do których będzie mógł samodzielnie skonfigurować swoje urządzenie.

 • Rozwinięty mechanizm PUSH

System powstały dzięki rozwinięciu mechanizmu PUSH z drukarki 3DGence ONE, to rozwiązanie dające możliwość szybkiej zmiany narzędzia pracy. Wymienialny moduł z głowicami został zaprojektowany tak, aby drukarka sama rozpoznawała zainstalowany mechanizm i automatycznie dopasowała ustawienia do niego.

 • Zastosowanie kontrolera przepływu filamentu

Kontrola przepływu filamentu za pomocą enkoderów i monit dysz drukujących chronią przez skutkami potencjalnych awarii i pomyłek. Dzięki enkoderom zamontowanym poniżej ekstrudera możliwy jest stały nadzór nad podawaniem filamentu. Jeśli system wykryje jego zatrzymanie lub jeśli ilość filamentu będzie niezgodna o więcej niż 10% z zadaną – system poinformuje o tym użytkownika i zatrzyma wydruk.

 • Grzana komora filamentów

Dzięki zamkniętej komorze grzewczej wyposażonej w grzałkę utrzymującą temperaturę na odpowiednim poziomie możliwe jest kontrolowanie środowiska procesu wytwarzania, a także wilgotności filamentów.

 • System ważenia szpul

Użyty w INDUSTRY System wag sprawdza masę zawieszonej szpuli z dokładnością do 5g. Dane te są porównywane z informacjami zawartymi w drukowanym pliku. Jeśli na szpuli znajduje się zbyt mało materiału, aby ukończyć wydruk użytkownik zostanie o tym poinformowany. Dodatkowo producent maszyny stworzył funkcję pozwalającą na „wykańczanie” szpul filamentów, dzięki czemu materiał kończący się na danej szpuli będzie mógł być optymalnie wykorzystany.

 • Zamknięta, wentylowana i ogrzewana komora

Stosowane w druku 3D FDM/FFF materiały mogą cechować się dużym skurczem temperaturowym. Najlepszym przykładem takiego materiału jest ABS, który jest obok PLA najbardziej popularnym materiałem do druku 3D. Nagrzewająca się do 80 stopni Celsjusza komora wraz z kontrolowanym przepływem powietrza zapewnia utrzymywanie obiegu nagrzanego powietrza zapobiegającego skurczowi i odrywaniu się modelu od platformy roboczej.

Poprzedni w kategorii 3D Trójwymiar – wydruki, drukarki i filamenty
Następny LEM Bullet - elektryczny jednoślad z Wrocławia

O Autorze

Leszek
Leszek 82 postów

Leszek Rakowski – entuzjasta nowych technologii oraz redaktor naczelny. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Działający w branży druku 3d od 2010 roku. Właściciel firmy Alpha Leonis.

Zobacz inne artykuły

Sprzęt i Drukarki 3d 0 Komentarzy

Polska drukarka 3D z prestiżową nagrodą TOP DESIGN 2016

3DKreator – producent drukarki 3D Kreator Motion – dopisał do pokaźnej listy wyróżnień nagrodę, która założycielom firmy i projektantom drukarki sprawiła szczególną satysfakcję. TOP DESIGN Awards przyznawane są co roku

Sprzęt i Drukarki 3d 0 Komentarzy

Drukowanie części w robotyce

Drukowanie części robotów to ciekawa perspektywa. Być może już za kilkanaście lat będziemy mieli możliwość drukowania działających prostych robotów w domu. Jak na razie dziedzina ta rozwija się bardzo szybko.

Sprzęt i Drukarki 3d 0 Komentarzy

Skanery 3D – co warto o nich wiedzieć?

Skanery 3D – co warto o nich wiedzieć? Od kilku lat we wszystkich mediach wiele się mówi o druku 3D oraz możliwościach, jakie technologia ta niesie ze sobą. Dużo mówi

 • rewolucja3d

  Jak Wam się podoba ta drukarka? Napiszcie co sądzicie. Jestem ciekaw Waszych opinii.