Głowice laserowe przebojem wchodzą do branży 3D

Głowice laserowe przebojem wchodzą do branży 3D

Wzrasta zainteresowanie głowicami laserowymi. Producent głowic z serii PLH3D, firma Opt Lasers oficjalnie nawiązała współpracę z Atmatem i Blackfrog. Kolejne umowy wydają się kwestią czasu.

To klienci zainspirowali nas do stworzenia głowic dedykowanych do drukarek 3D. Kilka zamówień w krótkim czasie na podobny produkt sprawiło, że podjęliśmy temat. Targi 3D Solutions w Poznaniu potwierdziły zainteresowanie ze strony producentów. Zapadła decyzja o wyprodukowaniu linii lekkich laserów do drukarek 3D oraz innych delikatnych i niedużych urządzeń CNC. Działamy w branży laserowej od kilku lat, także po dwóch miesiącach od decyzji, nasze lasery były prezentowane już na Dniach Druku 3D w Warszawie i targach TCT w Birmingham – powiedział Mateusz Szymański, prezes Opt Lasers.

Głowice PLH3D mogą współpracować ze wszystkimi modelami drukarek Atmatu z serii Signal – XL, XXL oraz XXXL. Z kolei Blackfrog od października wprowadził głowice Opt Lasers do swojej oferty sprzedażowej. Gotowy też jest dedykowany software do generowania G-CODE.

W serii PLH3D są dwie głowice: PLH3D 2.8W oraz PLH3D 6W. Największą zaletą tego sprzętu jest łatwość montażu do drukarki, brak konieczności dodatkowego chłodzenia głowicy lasera i kompaktowy rozmiar. Dzięki nim można ciąć i grawerować w wielu materiałach. Producent na swojej stronie udostępnia zdjęcia z testów cięcia w różnych materiałach.

Głowice produkowane są w Polsce z pełnym wsparciem i serwisem na terenie kraju.

Zastosowanie nowych na rynku diod laserowych o mocach 2,8W oraz 6W i długości fali 450 nm pozwala grawerować na jasnych powierzchniach z dużą prędkością i rozdzielczością sięgającą 0,1 mm.

PLH3D 2.8W to głowica o wadze zaledwie 70 gramów – najmniejsza z głowic oferowanych przez Opt Lasers. Dzięki tak małej masie nie wprowadza znaczących obciążeń dla żadnego z mechanizmów stosowanych we współczesnych drukarkach 3D. Przeprowadzenie testów cieplnych na wielu prototypach pozwoliło zoptymalizować kształt radiatora i zapewnić wydajne chłodzenie przy jednoczesnym niewielkim rozmiarze. Oprócz standardowych funkcjonalności, mała plamka lasera umożliwia naświetlanie płytek z laminatu pokrytych warstwą światłoczułą, co pozwala na bardzo szybkie prototypowanie PCB.

PLH3D 6W – głowica o masie 162 gramów, wykorzystująca najmocniejszą dostępną na rynku niebieską diodę laserową i wyposażona w jeden z najwydajniejszych wysokoobrotowych wentylatorów stoi na szczycie technologicznym głowic laserowych wykorzystujących diody o długości fali 450nm. Podczas ciągłej pracy temperatura głowicy wzrasta jedynie o 3 stopnie powyżej temperatury otoczenia, a silny strumień powietrza zdmuchuje dym będący przeszkodą optyczną dla wiązki oraz chroni soczewki przed naparowaniem nieczystości.

 

Poprzedni w kategorii Dni Druku 3D 2016 - zapowiedź
Następny Zortrax S.A. finalizuje wykup trzyletnich obligacji seria A2

O Autorze

Leszek
Leszek 82 postów

Leszek Rakowski – entuzjasta nowych technologii oraz redaktor naczelny. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Działający w branży druku 3d od 2010 roku. Właściciel firmy Alpha Leonis.

Zobacz inne artykuły

Sprzęt i Drukarki 3d 1Komentarzy

3DGence ONE z wykorzystaniem w nowoczesnej medycynie

Firma 3DGence udostępniła swój flagowy produkt – drukarkę 3DGence ONE – w programie Sonda2. Pokazano, że druk 3D może znaleźć zastosowanie w nowoczesnej medycynie, a wydruki z niej pochodzące są

Oprogramowanie 0 Komentarzy

Wymarzony kontroler do AutoCada – poznajcie Leap Motion

Leap Motion to ciekawy kontroler, podobny nieco zasadą działania do kinecta od Microsoftu (jednak 100 razy dokładniejszy). Generalna zasada jest taka, że kamery umieszczone wewnątrz tego maleńkiego urządzenia tworzą trójwymiarowy

Sprzęt i Drukarki 3d 0 Komentarzy

Nowa lepsza drukarka Solidoodle 3

Nie do wiary! Od stycznia będzie dostępna nowa wersja drukarki Solidoodle. Wersja oznaczona numerem 3 oferuje dwa razy większą przestrzeń roboczą. Solidoodle to ciekawa propozycja na pierwsze kroki w temacie