Głowice laserowe przebojem wchodzą do branży 3D

Głowice laserowe przebojem wchodzą do branży 3D

Wzrasta zainteresowanie głowicami laserowymi. Producent głowic z serii PLH3D, firma Opt Lasers oficjalnie nawiązała współpracę z Atmatem i Blackfrog. Kolejne umowy wydają się kwestią czasu.

To klienci zainspirowali nas do stworzenia głowic dedykowanych do drukarek 3D. Kilka zamówień w krótkim czasie na podobny produkt sprawiło, że podjęliśmy temat. Targi 3D Solutions w Poznaniu potwierdziły zainteresowanie ze strony producentów. Zapadła decyzja o wyprodukowaniu linii lekkich laserów do drukarek 3D oraz innych delikatnych i niedużych urządzeń CNC. Działamy w branży laserowej od kilku lat, także po dwóch miesiącach od decyzji, nasze lasery były prezentowane już na Dniach Druku 3D w Warszawie i targach TCT w Birmingham – powiedział Mateusz Szymański, prezes Opt Lasers.

Głowice PLH3D mogą współpracować ze wszystkimi modelami drukarek Atmatu z serii Signal – XL, XXL oraz XXXL. Z kolei Blackfrog od października wprowadził głowice Opt Lasers do swojej oferty sprzedażowej. Gotowy też jest dedykowany software do generowania G-CODE.

W serii PLH3D są dwie głowice: PLH3D 2.8W oraz PLH3D 6W. Największą zaletą tego sprzętu jest łatwość montażu do drukarki, brak konieczności dodatkowego chłodzenia głowicy lasera i kompaktowy rozmiar. Dzięki nim można ciąć i grawerować w wielu materiałach. Producent na swojej stronie udostępnia zdjęcia z testów cięcia w różnych materiałach.

Głowice produkowane są w Polsce z pełnym wsparciem i serwisem na terenie kraju.

Zastosowanie nowych na rynku diod laserowych o mocach 2,8W oraz 6W i długości fali 450 nm pozwala grawerować na jasnych powierzchniach z dużą prędkością i rozdzielczością sięgającą 0,1 mm.

PLH3D 2.8W to głowica o wadze zaledwie 70 gramów – najmniejsza z głowic oferowanych przez Opt Lasers. Dzięki tak małej masie nie wprowadza znaczących obciążeń dla żadnego z mechanizmów stosowanych we współczesnych drukarkach 3D. Przeprowadzenie testów cieplnych na wielu prototypach pozwoliło zoptymalizować kształt radiatora i zapewnić wydajne chłodzenie przy jednoczesnym niewielkim rozmiarze. Oprócz standardowych funkcjonalności, mała plamka lasera umożliwia naświetlanie płytek z laminatu pokrytych warstwą światłoczułą, co pozwala na bardzo szybkie prototypowanie PCB.

PLH3D 6W – głowica o masie 162 gramów, wykorzystująca najmocniejszą dostępną na rynku niebieską diodę laserową i wyposażona w jeden z najwydajniejszych wysokoobrotowych wentylatorów stoi na szczycie technologicznym głowic laserowych wykorzystujących diody o długości fali 450nm. Podczas ciągłej pracy temperatura głowicy wzrasta jedynie o 3 stopnie powyżej temperatury otoczenia, a silny strumień powietrza zdmuchuje dym będący przeszkodą optyczną dla wiązki oraz chroni soczewki przed naparowaniem nieczystości.

 

Poprzedni w kategorii Dni Druku 3D 2016 - zapowiedź
Następny Zortrax S.A. finalizuje wykup trzyletnich obligacji seria A2

O Autorze

Leszek
Leszek 82 postów

Leszek Rakowski – entuzjasta nowych technologii oraz redaktor naczelny. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Działający w branży druku 3d od 2010 roku. Właściciel firmy Alpha Leonis.

Zobacz inne artykuły

Sprzęt i Drukarki 3d 0 Komentarzy

Drukarka 3DGence ONE w programie Sonda2

Drukarki 3D coraz śmielej wkraczają w życie codzienne. Ich zastosowanie możliwe jest na wielu płaszczyznach ze względu na szeroki zakres możliwości wydruków, oszczędność czasu i niską cenę wykonania modelu. Firma

Sprzęt i Drukarki 3d 0 Komentarzy

Tania drukarka 3d do domu lub firmy

Jeśli szukacie taniej drukarki 3d i zastanawiacie się jaki model wybrać zachęcam do obejrzenia tej krótkiej prezentacji kilku popularnych i godnych uwagi modeli:

Sprzęt i Drukarki 3d 0 Komentarzy

B9Creator

Na kickstarterze pojawił się kolejny ciekawy projekt dotyczący druku 3d. Zastosowanie materiału utwardzanego światłem pozwoliło na uzyskanie niewiarygodnie szczegółowych detali wydruku. Bardzo ciekawy projekt w dość atrakcyjnej cenie. Zobaczcie sami: