Duda i polska drukarka Zortrax na Kongresie 590 w Jasionce

Duda i polska drukarka Zortrax na Kongresie 590 w Jasionce

Ubiegłoroczny laureat Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP – Startup_PL podziękował Prezydentowi Andrzejowi Dudzie ofiarowując mu swoją drukarkę 3D, która w Europie zdobyła 2 miejsce w swojej kategorii pod względem udziałów w sprzedaży.

Dziś, podczas kongresu 590, Andrzej Duda – Prezydent Rzeczypospolitej przyjął osobiste podziękowania od Zortrax SA za wsparcie udzielane polskim przedsiębiorcom. Ubiegłoroczny laureat Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP – Startup_PL pochwalił się Prezydentowi faktem, że w swojej kategorii drukarka 3D Zortrax M200 już zdobyła pozycję numer 2 pod względem udziałów w sprzedaży w Europie. Z powodzeniem walczy też o kolejne rynki na świecie. To dowód na to, że hasło i myśl przewodnia  Kongresu 590 „Uwolnijmy polski potencjał” działa, a Polska może być nie tylko importerem, ale przede wszystkim eksporterem nowoczesnych technologii.

“Panie Prezydencie, w zeszłym roku z Pana rąk przyjęliśmy Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii Startup_PL. W tym roku mogę potwierdzić, że dobrze wykorzystaliśmy szansę, jaką stworzył rynek, ale także wsparcie, które Pan nam udzielił – powiedział Mariusz Babula, Head of IR Zortrax S.A. wręczając Prezydentowi w podziękowaniu flagową drukarkę 3D firmy, czyli Zortrax M200. –  Zortrax to dowód na to, że polska myśl technologiczna może z powodzeniem konkurować na rynku innowacji, a Polska jako kraj może być eksporterem technologii, a nie tylko jej importerem. Kongres 590 odbywa się już po raz drugi i jestem przekonany, że jest to wydarzenie ważne i potrzebne. Nasza firma jest tego najlepszym przykładem. ”  

Zortrax to firma, która w bardzo krótkim czasie rozwinęła do poziomu czołowej, na światowych rynkach, marki w tej branży. Dziś jej klientami są firmy z całego świata. Wśród nich jest m.in. firma Bosch. Przedstawiciele koncernu deklarują, że zastosowanie drukarek 3D Zortrax M200 w zakładach we francuskim Mondeville pozwoliło im nie tylko udoskonalić wiele technicznych procesów produkcyjnych, ale też w zaledwie kilka miesięcy zaoszczędzić ponad 100 tysięcy euro.

Według wielu raportów druk 3D to jedna z najszybciej rozwijających się branży na świecie. Aktualnie doceniają ją przede wszystkim branże inżynieryjne i projektanci, bo pozwala na szybkie i łatwe stworzenie prototypów różnego rodzaju przedmiotów i urządzeń, a następnie równie łatwą ich modyfikację tak, by prototyp spełnił wszystkie pokładane w nim oczekiwania. Szczególnie liczne zastosowania druk 3D znalazł też w branży produkcyjnej, gdzie służy do wytwarzania ad hoc gotowych elementów czy części zamiennych. Druk 3D wykorzystywany jest w branży lotniczej, motoryzacyjnej, medycznej, architektonicznej czy w edukacji. Granicę zastosowań technologii druku 3D wyznacza de facto ludzka wyobraźnia.
Warto wspomnieć, że równolegle do Kongresu 590 Zortrax uczestniczył w prestiżowych targach Formnext we Frankfurcie nad Menem (14-17.11.2017). Na tym wydarzeniu Zortrax zaprezentował trzy nowe materiały do druku 3D (Z-ULTRAT Plus, Z-SEMIFLEX, Z-SUPPORT Plus), co potwierdza, że spółka nie osiadła na laurach przyznanych jej w zeszłym roku przez Prezydenta.

Zortrax jest wiodącym graczem na rynku globalnej sprzedaży desktopowych drukarek 3D. Zortrax stworzył kompleksowy ekosystem. W jego skład wchodzą m.in. drukarki 3D Zortrax M200,  Zortrax M300 i Zortrax Inventure, a także dedykowanie oprogramowanie Z-SUITE, materiały do druku  o zróżnicowanych właściwościach oraz urządzenie peryferyjne. Produkty Spółki dostępne są w ponad 90 krajach całego świata. Ich dystrybucja odbywa się za pośrednictwem 130 sprawdzonych i efektywnych biznesowo Partnerów. Wg raportu, z czerwca 2017 roku, opracowanego przez firmę badawczą CONTEXT Zortrax ma 3% udziału w światowym rynku druku 3D w 2016 roku, pod względem wartości.

Poprzedni w kategorii Zortrax rośnie szybciej od globalnego rynku druku 3D

O Autorze

Leszek
Leszek 82 postów

Leszek Rakowski – entuzjasta nowych technologii oraz redaktor naczelny. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Działający w branży druku 3d od 2010 roku. Właściciel firmy Alpha Leonis.

Zobacz inne artykuły

Sprzęt i Drukarki 3d 0 Komentarzy

Fajny artykuł na Antywebie

Przeczytajcie fajny artykuł na Antywebie o taniej drukarce 3d: LINK TUTAJ

Sprzęt i Drukarki 3d 0 Komentarzy

Polska drukarka 3D z prestiżową nagrodą TOP DESIGN 2016

3DKreator – producent drukarki 3D Kreator Motion – dopisał do pokaźnej listy wyróżnień nagrodę, która założycielom firmy i projektantom drukarki sprawiła szczególną satysfakcję. TOP DESIGN Awards przyznawane są co roku

Branża 3d 0 Komentarzy

Sklep z drukarkami 3d

Czy drukarkę 3D można kupić tylko u dużych firm znanych z pierwszych stron gazet? Warto zwrócić uwagę na sklepy, które próbują rzucić wyzwanie międzynarodowym gigantom. Ciekawą ofertę prezentuje sklep 3D

  • Ciekawe, czy w tym roku ZortraX też się pojawi na kongresie 590 🙂